عمرانکده،بانک اطلاعات مهندسی عمران - مطالب فروردین 1393

عمرانکده،بانک اطلاعات مهندسی عمران
عمرانکده بهترین لحظات را برای شما آرزو دارد
به کانال تلگرام عمرانکده بپیوندید. جزوات،پروژه،فیلم،عکس،پاورپوینت،ورکشاپ و . . .! www.Telegram/omrankadeh

عمرانکده بهترین مکان برای تبلیغات شماست.محصول و یا خدمات خود را به هزاران مخاطب صنعت ساختمان و عمران معرفی کنید. .
کارامحاسب ایتبس سون کنترل - سیویلرن  نرم افزار طراحی اتصالات فولادی DCON   نرم افزار فم دیزاین

آمار سایت
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
نویسندگان
مهندس امینی (533)
تبلیغات

بسپار

محکدر پی ابلاغ رسمی ویرایش جدید مبحث نهم مقررات ملی ساختمان در زمستان 92 ؛ و یکسری تغییرات در روابط و ضوابط آن ، کم کم اساتید نیز به فکر تهیه و تنظیم فایلهای آموزشی بر اساس آخرین ویرایش افتاده اند. در این بخش قصد داریم پی دی افی تحت عنوان "فرمولر طراحی سازه های بتن آرمه یک و دو بر اساس مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ویرایش 92" در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار بدهیم. این پی دی اف به همت جناب آقای "دکتر مهدی شریفی" تهیه و تنظیم شده است که همینجا به ایشان یک خسته نباشید جانانه می گوییم. در این پی دی اف کلیه روابط و ضوابط طراحی سازه های بتن آرمه مربوط به سرفصل های بتن یک و دو ؛ بصورت مفصل و منظم و بر طبق آخرین ویرایش مبحث نهم مقررات ملی (سال 92) آورده شده است. دانلود و مطالعه این پی دی اف ارزشمند را به کلیه دانشجویان ؛ مهندسین محاسب بتن و تمامی علاقه مندان ، شدیداً توصیه می کنیم. در ادامه میتوانید این پی دی اف مفید را از لینک زیر دانلود نمایید.

دانلود

رمز فایل فشرده : omrankadehsepahan

فرمولر طراحی سازه های بتن آرمه 1 و 2 بر اساس مبحث نهم مقررات ولی ساختمان ویرایش جدید 1392

فایل "کلیه تغییرات مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ویرایش سال 92 نسبت به ویرایش قدیم" را از اینجا دانلود نمایید
داغ کن - کلوب دات کام

نویسنده : ا تاریخ ارسال پست: : 28 فروردین 93 ساعت: 11:55 ب.ظ ا نظرات ()
موضوع : جزوه کده ، نشریه کده ، آموزشکده ،
برچسب ها : فرمولر طراحی سازه های بتن آرمه یک و دو بر اساس مبحث نهم جدید ویرایش 92، روابط و ضوابط طراحی سازه های بتنی بر طبق مبحث 9 مقررات ملی سال 92، فرمولر و روابط محاسبه و طراحی ساختمان های بتن آرمه طبق مبحث نه ویرایش 92، لیست کلیه روابط و فرمولهای طراحی سازه های بتن آرمه بر مبنای آخرین ویرایش مبحث نهم مقررات ملی سال 92، فرمولر طراحی سازه های بتن آرمه 1 و 2 طبق مبحث نه 92، فرمولهای درس بتن یک و دو مقطع کارشناسی مهندسی عمران طبق مبحث نهم جدید 92،به دنبال پی دی اف هایی که در رابطه با طراحی سازه های فولادی به روش ضرائب بار و مقاومت (LRFD) در پست های قبل گذاشته شد ؛ این بار نیز با یک پی دی اف دیگر تحت عنوان "طراحی اتصالات صلب فولادی به روش LRFD"در خدمت شما کاربران عزیز هستیم. این پی دی اف به مانند پی دی اف های گذشته ؛ حاصل زحمت جناب مهندس "نوید سیاه پلو" می باشد. در ادامه میتوانید این پی دی اف را دانلود نمایید.

دانلود
رمز فایل فشرده : omrankadehsepahan

طراحی اتصالات صلب فولادی به روش LRFD
داغ کن - کلوب دات کام

نویسنده : ا تاریخ ارسال پست: : 28 فروردین 93 ساعت: 02:24 ق.ظ ا نظرات ()
موضوع : آموزشکده ،
برچسب ها : طراحی اتصال صلب فولادی بر اساس روش ال آر اف دی، محاسبه و طراحی اتصالات گیردار فلزی به روش LRFD، محاسبه انواع اتصالات صلب به روش حدی، طراحی اتصالات فولادی به روش ضرائب بار و مقاومت، محاسبه حالت حدی اتصالات فلزی، روند طراحی اتصالات گیردار فولادی بر مبنی روش LRFD، داتلود رایگان جزوات و پی دی اف های مهندسی عمران،در این بخش نیز با دو PDF بسیار مفید و ارزشمند از مهندس فرزانه جناب آقای "نوید سیاه پلو"؛ که در پست قبل "جزوه طراحی فولادی به روش LRFD" ایشان را در اختیارتان قرار دادیم ؛ در خدمتتان هستیم. این دو PDF تحت عنوان " طراحی لرزه ایی مهاربندهای همگرا و واگرا بر اساس روش LRFD" بصورت جداگانه ؛ جهت دانلود در اختیار شما عزیزان قرار دارد. امید است که از این دو PDF نیز به مانند دیگر جزوات و پی دی اف ها ؛ نهایت استفاده و لذت را ببرید. منتظر نطرات ارزشمند شما هستیم.


دانلود طراحی لرزه ای مهاربندهای واگرا به روش LRFD

دانلود طراحی لرزه ای مهاربندهای همگرا به روش LRFD

رمز فایل های فشرده : omrankadehsepahan

طراحی لرزه ای مهاربندهای همگرا و واگرا بر اساس روش LRFDطراحی لرزه ای مهاربندهای همگرا و واگرا بر اساس روش LRFD
طراحی لرزه ای مهاربندهای همگرا و واگرا بر اساس روش LRFD
داغ کن - کلوب دات کام

نویسنده : ا تاریخ ارسال پست: : 27 فروردین 93 ساعت: 06:11 ب.ظ ا نظرات ()
موضوع : جزوه کده ، آموزشکده ،
برچسب ها : آموزش طراحی انواع مهاربندهای فولادی به روش ضرایب بار و مقاومت، طراحی لرزه ایی مهاربند های واگرا به روش LRFD، طراحی لرزه ای مهاربندهای همگرا به روش LRFD، طراحی و محاسبه بادبندهای همگرا و واگرا بر اساس حالت حدی، دانلود رایگان جزوه طراحی مهاربند های فلزی به روش ال آر اف دی، طراحی لرزه ای انواع بادبندها و ضوابط آن بر طبق LRFD،سال 93 ؛ سال طراحی سازه های فولادی ؛ بر اساس LRFD است. دغدغه تمامی مهندسین محاسب (چه کم تجربه و چه مهندسان پایه یک) در سال جدید (93) ؛ طراحی سازه های فولادی بر اساس روش ضرائب بار و مقاومت (LRFD) می باشد. این مسئله تا جایی بغرنج شده که علیرغم ابلاغ رسمی مبحث دهم مبنی بر الزام استفاده از روش LRFD در زمستان سال گذشته (92) ؛ هنوز که هنوزه این روش طراحی برای مهندسین محاسب اجبار نشده است ؛ واین بدین جهت است که بسیاری از مهندسان محاسب کشور تسلط کافی بر این روش تدارند. علاوه بر این ؛ مهندسین کنترلر نیز در مراکز نظام مهندسی های کشور ؛ به این مهم نپرداخته اند و از تسلط کافی برخوردار نیستند. این در حالی است که در مبحث دهم ویرایش 87 به وضوح بیان شده بود که پس از گذشت یک دوره گذر پنج ساله ؛ روش طراحی ، از ASD به LRFD تغییر خواهد کرد. همچنین روش LRFD نیز بطور مفصل در کنار روش ASD در مبحث دهم ویرایش 87 آورده شده بود و تمام اینها حاکی از آن بود که روش LRFD  در سال 92 ؛ تنها روش طراحی مورد قبول سازمان مقررات ملی ساختمان کشور خواهد شد. لذا با توجه به مطالب گفته شده ؛ مهندسین محترم ما (از جمله خود بنده) می بایستی در طی این پنج سال به تسلط کافی بر روش LRFD دست پیدا میکردند ؛ تا امروز شاهد این مشکلات در سطح کشور نباشیم.بدیهی است که چنانچه مهندسین محاسب عزیز طی این سالها با روش LRFD آشنا می شدند و بارها وبارها با آن کار میکردند ؛ قطعاً امروز شاهد طراحی های ضعیف و بعضاً ناقص نبودیم. چرا که مهندسین محاسب این روزها با عجله فراوان قصد آموختن این روش را دارند و بدیهی است که در این زمان کوتاه تسلط کامل حاصل نمیگردد و این میشود که شاهد طراحی های . . . !!!
بگذریم  . . . . . . همانطور که بارها و بارها گفته ایم ؛ دغدغه ما نیز در"عمرانکده سپاهان" ؛ پرداختن به همین مقوله است و سعی داریم با جمع آوری مطلب آموزشی در رابطه با طراحی سازه های فولادی بر اساس روش LRFD ؛ مهندسین محاسب کشورمان را یاری رسانیم. امید است که تا به امروز توانسته باشیم برای شما عزیزان مفید واقع شویم. چنانچه احساس می کنید که در یادگیری و آموختن شما ؛ ما نیز نقش کوچکی داشته ایم ؛ ما را با نظرات و گفته های خود ؛ مستفیض نمایید.
در این بخش با جزوه ایی تحت عنوان "طراحی سازه های فولادی بر اساس ضرائب بار و مقاومت" در خدمت شما دوستان هستیم. این جزوه بسیار مفید به همت دوست عزیز جناب آقای مهندس "نوید سیاه پلو" (عضو هیئت علمی موسسه جهاد دانشگاهی خوزستان) تهیه و تنظیم شده است. جا دارد همینجا از این دوست فرزانه و مهندس پرتلاش کشورمان نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشیم و برای ایشان سلامتی و توفیق روز افزون ؛ از درگاه خداوند منان خواستاریم. در ادامه دانشجویان ؛ مهندسان محاسب و کلیه علاقه مندان ؛ میتوانند از لینک زیر این جزوه را دانلود نمایند.

دانلود
رمز فایل فشرده : omrankadehsepahan

طراحی سازه های فولادی بر اساس روش ضرائب بار و مقاومت (LRFD)
داغ کن - کلوب دات کام

نویسنده : ا تاریخ ارسال پست: : 27 فروردین 93 ساعت: 05:27 ب.ظ ا نظرات ()
موضوع : جزوه کده ، آموزشکده ،
برچسب ها : طراحی سازه های فولادی به روش ضرائب بار و مقاومت، محاسبه و طراحی سازه های فلزی به روش LRFD، دانلود رایگان جزوه آموزش طراحی فولاد به روش حالت حدی، طراحی ساختمان های متعارف فولادی بر اساس روش حدی، طراحی ئ محاسبه ساختمان مسکونی فلزی به روش ال آر اف دی، طراحی سازه های فولادی ASD و LRFD،چندی پیش (16 بهمن ماه 92) جزوه ای تحت عنوان "آموزش روند طراحی دیواربرشی در نرم افزار Etabs" برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار گرفت. تهیه و تنظیم این جزوه حاصل زحمت دوست عزیز جناب آقای "مهندس کاظم بهادرنژاد" میباشد. هم اکنون در این قسمت قصد داریم قسمت دوم این جزوه تحت عنوان "طراحی دیوار برشی U شکل و دارای بازشو در نرم افزار Etabs" را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم قرار دهیم. در این جزوه به طراحی و محاسبه دیوارهای برشی U شکل و همچنین دیوارهایی که دارای بازشو هستند به تفصیل پرداخته شده است. دوستانی که ایتبس مقدماتی و همچنین طراحی دیوارهای برشی معمولی (موضوع جزوه قسمت اول) را آموخته اند میتوانند از این جزوه استفاده کنند. جا دارد همین جا از دوست عزیزمان جنای آقای مهندس "کاظم بهادرنژاد" جهت تهیه و تنظیم این جزوه ؛ تشکر ویژه ایی نماییم. در ادامه شما دوستان عزیز را به دانلود این جزوه دعوت میکنیم. در ضمن ما را از نظرات ارزشمند خود بی نصیب نگذارید.

دانلود
رمز فایل فشرده : omrankadehsepahan

طراحی دیوار برشی U شکل و دارای بازشو در نرم افزار Etabs

برای دانلود قسمت اول این جزوه "آموزش روند طراحی دیوار برشی در نرم افزار Etabs" اینجا کلیک کنید
داغ کن - کلوب دات کام

نویسنده : ا تاریخ ارسال پست: : 27 فروردین 93 ساعت: 02:32 ق.ظ ا نظرات ()
موضوع : جزوه کده ، آموزشکده ،
برچسب ها : آموزش طراحی دیواربرشی یو شکل در نرم افزار ایتبس، طراحی دیوارهای برشی دارای بازشو در برنامه ETABS، طراحی و محاسبه دیوار برشی بازشودار در نرم افزار Etabs، جزوه آموزش طراحی انواع دیواربرشی در ایتبس، دانلود رایگان جزوه آموزشی طراحی و محاسبه انواع دیوارهای برشی در نرم افزار ایتبس، دیواربرشی U شکل،یکی از درخواست های مکرر کاربران عزیز ؛ قرار دادن روش های طراحی دستی اجزای مختلف ساختمان بوده و هست. در این بخش ؛ تصمیم گرفتیم جزوه ایی تحت عنوان "طراحی دستی دیوار برشی" برای استفاده شما عزیزان قرار دهیم. این جزوه علاوه بر اینکه مورد استفاده مهندسین محاسب ساختمان قرار میگیرد ؛ برای دانشجویان مقطع کارشناسی جهت درس "طراحی سازه های بتن آرمه 2" نیز میتواند منبع کمکی بسیار خوبی باشد. در ادامه شما دوستان و مخصوصاً آن دسته از کاربرانی که تقاضامند اینگونه جزوات بودند را به دانلود این پی دی اف ارزشمند دعوت می کنیم.

دانلود
رمز فایل فشرده : omrankadehsepahan

طراحی دیوار برشی بصورت دستی
داغ کن - کلوب دات کام

نویسنده : ا تاریخ ارسال پست: : 18 فروردین 93 ساعت: 11:17 ب.ظ ا نظرات ()
موضوع : جزوه کده ، آموزشکده ،
برچسب ها : جزوه طراحی دستی دیوار برشی، مراحل طراحی و محاسبه دیوار برشی، طراحی و محاسبه دیوار برشی بازشو دار بصورت دستی، روند محاسبه و طراحی دیوار برشی با دست، محاسبات دستی دیوار برشی بتنی، طراحی انواع دیوار برشی در ساختمان های بتن آرمه،برخی از دوستان و کاربران عزیز ؛ گلایه ای مبنی بر عدم وجود مطالب اجرایی در سایت را داشته اند. از این رو تصمیم گرفتیم هر از گاهی مطلبی از مسائل اجرایی ساختمان را در اختیار عزیزان علاقه مند و دانشجو قرار دهیم. برای شروع پی دی افی را تحت عنوان "اجرا و ساخت راه پله در ساختمان های متعارف" برای دانلود آماده کرده ایم. در این پی دی اف ؛ بطور جامع و مفصل به اجرا و ساخت راه پله پرداخته شده است. دانلود و مطالعه این مطلب را به دانشجویان مقطع کاردانی و همچنین تمامی مهندسان جوان توصیه می کنیم. همچنین مهندسین محاسب جوان و کم تجربه نیز میتوانند از این مطلب استفاده کنند ؛ چرا که یک محاسب خوب باید از روند و مراحل اجرا و ساخت اجزای ساختمان به خوبی آگاه باشد ؛ تا بتواند طرحی مناسب و اجرایی تری را ارائه نماید. در ادامه شما عزیزان و کلیه علاقه مندان به صنعت ساختمان را به دانلود و مطالعه این پی دی اف دعوت می کنیم.

دانلود
رمز فایل فشرده : omrankadehsepahan

اجرا و ساخت راه پله


اجرا و ساخت راه پلهاجرا و ساخت راه پله
داغ کن - کلوب دات کام

نویسنده : ا تاریخ ارسال پست: : 18 فروردین 93 ساعت: 04:16 ب.ظ ا نظرات ()
موضوع : آموزشکده ،
برچسب ها : اجرا و ساخت راه پله، مراحل ساخت دستگاه راه پله در ساختمان، روند اجرای یک راه پله بوصرت تشریحی و جامع، موارد ایمنی و طراحی راه پله، اجرای انواع راه پله ها در ساختمان سازی، اصول و مقررات ساخت دستگاه راه پله، روش ها اجرای راه پله بصورت مصور،


صفحات سایت

تعداد صفحات : 3
1 2 3

نظرسنجی
بیشتر دوست دارید چه نوع مطالبی را در سایت عمرانکده دانلود کنید ؟ (میتوانید چند گزینه را انتخاب کنید)


جستجو
از سایت دیـگر ما دیـدن کنیـد
سیویلرن
لوگوی مجوز رسمی عمرانکده
logo-samandehi
درباره وبلاگ

عمرانکده ؛ بانک جزوات ؛ مقالات و پروژه های دانشگاهی و مهندسی عمران و ساختمان است. در عمرانکده جدیدترین و به روزترین مطالب عمرانی بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. هر چه را که نیاز دارید در عمرانکده به رایگان دانلود کنید.

مدیر وبلاگ : مهندس امینی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات